Založen roku 1993, vlčácký lesní kurz má velmi dlouhou tradici, se kterou každý rok předává znalosti čekatelům. Jako jediný kurz v České republice se zaměřuje na práci s vlčaty.

Podmínky
účasti

• je ti 15 – 20 let (v den před letním během),
  • vedeš vlčata nebo se na jejich vedení připravuješ,
  • souhlas vedoucího střediska a vyjádření vůdce oddílu.

Jiné podmínky nemáme. O přihlášení rozhoduje pořadí přihlášení a úhrada zálohy (v případě neuhrazení v daném termínu uvolňujeme místo pro dalšího zájemce).

Přihláška

• Vyplň přihlášku. Při počtu přihlášek vyšším, než je kapacita kurzu (30 členů), budeme přihlížet k času podání přihlášky a počtu účastníků z jednoho střediska či oddílu (max. 4 z jednoho střediska a max. 2 z jednoho oddílu)
  • Přihlášku můžeš podat nejpozději do termínu který bude uveřejněn do data registrace
  • Spolu s přihláškou odevzdáš i čestné prohlášení o bezúhonnosti a v průběhu kurzu i lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi.
  • Cena kurzu je 4400 Kč

Podmínky absolvence

Aby ses mohl stát absolventem kurzu, musíš splnit tyto podmínky: (neboj, na vše tě dobře připravíme)

• Složit čekatelskou zkoušku.
  • Aktivně se účastnit na všech částech kurzu.
  • Vypracovat absolventský projekt (příprava a realizace výpravy, prezentace projektu).

Na co se můžeš těšit?

Na program, který někdo připravil pro Tebe (a konečně ne Ty pro někoho).

Na kvanta zábavy, přátelství, inspirace a sdílení zkušeností.

Na motivovaný tým instruktorů, kteří jsou tvoji kamarádi.

Na hravost v každém coulu a zamyšlení v džungli.

Partu stejně praštěných skautů.

Na složení čekatelské zkoušky.

Pokud stále váháš, tak neváhej a podívej se do galerie, na naše sociální sítě, nebo Youtube kanál se sestřihem z předešlých ročníků.

S čím se nesetkáš?

Určitě nezažiješ nudné a nezajímavé přednášky, ze kterých si nic neodneseš.

Neočekávej extrémní fyzické vypětí, ale roverského vyblbnutí si užiješ spoustu.

Přestože je odpočinku na kurzu málo, užiješ si kromě nadupaného programu i bloky na relax.

Časté dotazy

Jaká je cena kurzu?

Cena kurzu je 4400 Kč.

Co když nepracuji s vlčaty?

Přednost dáváme těm, co s vlčaty pracují, nebo se na to v brzké době chystají. Celý kurz je zaměřený na vlčata a vlčáctví jako takové. I tak se nám můžeš přihlásit – když se do termínu uzavření přihlašování kurz nenaplní, dostanou příležitost i ti, kteří pracují s jinou věkovou kategorií.

Je mi 20+ let, mohu se také přihlásit?

Tuhle situaci vždy řešíme individuálně. Jelikož je VLK zaměřený na práci s vlčaty, je velmi hravý a není pro ty, co se berou moc vážně. Věkový průměr účastníků je 16 – 17 let, záleží tedy na Tobě, jestli do takové party dokážeš zapadnout. Musíš také počítat s tím, že někteří instruktoři budou mladší než ty.

Nevadí, když už mám splněnou čekatelskou zkoušku?

VLK je zaměřený na práci s vlčaty, určitě tedy načerpáš řadu nového. Samozřejmě ale během celého kurzu připravujeme účastníky na složení čekatelské zkoušky, takže se setkáš s tématy, o kterých neuslyšíš poprvé. Zvaž tedy sám, jestli Ti to nevadí a kurz je pro Tebe obohacující i tak.